Živí mrtví 2.díl – Pach krve (Guts)

Rick si uvědomuje, jak moc v prekérní situaci se nachází. Sice se mu podařilo najít dočasné útočiště v zaparkovaném tanku, ale jak dlouho zde může vydržet? Dokud mu nedojdou síly s nedostatku stravy a dehydratace rozhodně čekat nehodlá. Zřejmě je správná chvíle dát na radu nového přítele ve vysílačce. Ten mu radí vydat se na úprk, dokud mají nemrtví prostřeno u jeho koně. Krmí se a on tedy není jejich prioritou. Rick tedy otevírá poklop tanku a vydává se na zběsilý běh k uvedenému místu. Cestou si vůbec nebere servítky, dokud je v jeho zásobníku jediný náboj, tak bude střílet. Tím ale nevědomky na sebe přilákává pozornost každého nemrtvého v okolí.

Tím si vysluhuje ostrou kritiku nejen Glenna, ale zejména potom od Andrey. Doposud jejich výprava poměrně nenápadně plnila svou zásobovací úlohu. Nyní jsou ulice obsypány nemrtvými a oni zůstali uvězněni v obchodním centru. A aby těch problému již takto neměli málo, ze střechy se začíná ozývat střelba. Dixonovi hráblo, stává se nebezpečný nejen sobě, ale zejména ostatním. Rick se ho tedy rozhodne zpacifikovat. Připoután k trubce již nikomu neublíží a celá skupinka bude mít čas na promýšlení únikového plánu. Ulicí to nepůjde, tak co to zkusit pod ní, kanály. Tento nápad se však velice záhy ukazuje jako nerealizovatelný. Je nejvyšší čas přijít s něčím naprosto šíleným.

Na nedalekém staveništi je dodávka, s níž by se všichni bezpečně dostali z města. Jenže dostat se k ní nebude nic snadného. Tedy pokud se nerozhodnou k odvážnému kroku. Nemrtví se orientují zejména sluchem a čichem. Pokud se je podaří zmást, mohou nenápadně projít až ke staveništi. K naprosto šílenému plánu jim poslouží jeden z nemrtvých. Jeho vnitřnosti rozmazané po oblečení překryjí jejich vlastní pach. Jen kdyby jim více přálo počasí. Drobný deštík začíná smívat mrtvolný pach. Krytí začíná být ohrožené, je potřeba urychleně přejít s pozvolného škobrtaní do pořádného poklusu. Dostat se k dodávce je však jen polovina úkolu. Nyní je ještě potřeba odlákat pozornost nemrtvých. K tomu by výtečně mohl posloužit alarm ukradeného auta. Většinu nemrtvých by to mohlo odlákat od nakládací rampy, kam Rick právě míří. A nutno podotknout, že v pravou chvíli, skleněná výplň dveří obchoďáku právě povolila.

Comments are closed.