Živí mrtví 4.díl – Rukojmí (Vatos)

Výprava se vydává po krvavé stopě Merla Dixona. Jak se zdá tohohle chlapíka jen tak něco nezastaví a i přes značnou ztrátu krve se dokáže vypořádat s nemrtvými. Stopy je vedou až k rozbytému oknu, Merl se očividně vydal do ulic města. Daryl je odhodlaný jej i tak hledat a Rick mu slibuje pomoc. Společnými silami jeho bratra najdou, ale nejprve se postarají o tašku. Rozhodně se nikomu nechce procházet Atlantou jen s dobrými úmysly. Pořádný zbrojní arzenál se jim k tomu dozajista bude hodit. Do plánování se pouští Glenn, jenž se nabízí dobrovolně pro tašku dojít, ostatní mu budou krýt záda. V tuto chvíli by se dalo jen velice těžko odhadnout, že v mnohem větším nebezpečí bude právě Daryl.

Zezadu se k němu přikrádá tajemná osoba, živí člověk se stejným záměrem jako oni. Banda místních přeživších má o tašku plnou zbraní eminentní zájem a berou si Glenna jako rukojmí. Svého zajatce však získal i Daryl a netrvá dlouho, aby ho zlomil. Ví, kde je Glenn vězněn a již jim stačí si pro něho jen dojít. Ale nebude to nikterak snadné, rozumná domluva zdá se nezabírá. Bude tedy potřeba přistoupit na mnohem razantnější metody. Po zuby ozbrojení se s odhodláním vydávají Glenna zachránit. Avšak velice záhy začínají chápat, že nic není takové, jaké se zpočátku mohlo zdát. Zdejší přeživší se snaží jen nějak zvládnout tuhle noční můru a pomoci stařečkům, které zde zanechali svému osudu.

Osudové chvíle čekají i na základní tábor. Jim s naprostou zarputilostí kope jámy. Tím ostatní děsí, Shane se ho proto raději rozhodne zpacifikovat. Vždyť ani nechápe důvod svého počínání. Prý měl divný sen, který ho k tomu přinutil. Ale jaký si již nepamatuje. V uklidněné atmosféře je čas si opéci nalovené ryby. Malé to radosti drsného života. Tou samou dobou čtveřice pod vedením Ricka urychleně pospíchá do tábora. Mají totiž obavy, aby se Merl nechtěl vrátit a pomstít se. Aniž by to tušili, svým spěchem nejspíše všem zachránili život. Tábor je během nočního opékání napaden skupinkou nemrtvých, jenž za sebou nechává spoušť a bolest.

Comments are closed.