Živí mrtví 5.díl – Chupacabra (Chupacabra)

Darylův nález dává novou naději, Sofie je nejspíše stále naživu. A konečně mají i nějaký ten záchytný bod, kolem nějž si rozdělí plochu a začnou jí prohledávat. O správnosti rozhodnutí pokračovat není příliš přesvědčený Shane. Nejlepší by bylo, kdyby přestali plýtvat prostředky a riskovat životy na nalezení holky, co už je nejspíše mrtvá. Doba se změnila, musí myslet především na sebe. Bez ohledu na ztráty. S tím ale rozhodně nehodlá souhlasit Rick. Pro něho je nalezení Sofie osobní věcí. Ona mu věřila a tak jí nehodlá zklamat. Dokud existuje i třeba hypotetická naděje jí najít živou, tak budou pokračovat. Když nic jiného, musí zjistit, co se s ní stalo.

Odhodlán pokračovat v hledání je i Daryl. Ze stáje si bere koně, aby se dostal na vyvýšený pahorek, z něhož bude mít lepší výhled do kraje. Ovšem během cesty se koni připlétává do cesty had, který ho plaší. Daryl je po pádu zraněný a je jen otázkou času, kdy se k němu začnou stahovat mrtvici. V tuto chvíli musí v sobě najít dostatek sil pro návrat na farmu. Inspirací se mu paradoxně stává Merl, jenž ho žene do maximálních obrátek. Jen díky přeludu nezvěstného bratra se mu daří zavčasu nabýt plného vědomí a odrazit útok mrtváků. V deliriu se následně lesem probijí k táboru, kde na něho může čekat smrtelné nebezpečí. Zraněn se sotva plouží, čímž vyvolává dojem mrtváka. A potom může mluvit o notné dávce štěstí, když ho kulka jentaktak mine.

Nabuzená Andrea je odhodlána střílet za každou cenu. Bez ohledu na to, jak celou věc vidí ostatní. Pro ně je jeden chodec minimálním nebezpečím, kvůli němuž není potřeba šahat plýtvat municí. Ještěže je Andrea tak špatným střelcem, jinak to měl Daryl již spočítané. A Darylova smrt by mohl mít neblahý dopad i na Sofii. Je to totiž Daryl, který přináší první hmatatelný důkaz o pohybu Sofie. Při brození řekou ztratila svou panenku. Toto zjištění značně zmenšuje prostor nutný k prohledání. Společně s tím však přichází i jedno značně děsivé zjištění. Glenn odhaluje tajemství pána domu, jenž se nikomu dozajista nebude líbit.

Comments are closed.