Živí mrtví 5.díl – Lavina (Wildfire)

Noční útok na tábor si vybral svoji krutou daň. Andrea plačky sedí u těla své sestry a stále nedokáže uvěřit tomu, co se stalo. Proč právě ona, dnes měla mít narozeniny. Překrásný přívěšek mořské panny jí tak musí darovat alespoň takhle. Na nějaké zdlouhavé truchlení tu není čas. Amy je jako časovanou bombou, je jen otázkou, kdy se virus v jejím těle rozšíří a ona se stane jedním z mrtváků. To poté již nebude čas na ohledy, bude potřeba zasáhnout. A pokud možno přesnou střelou přímo do mozku. Útok zdá se, má na svědomí ještě jednu další oběť. Jim byl pokousán a pozvolna mu začíná docházet čas. S vysokými horečkami přijde blouznění, jenž nakonec vystřídá chladnokrevný útok na blízké. Je nutné se rychle rozhodnout, jak se k tomu postavit.

Daryl má celkem jasno, Jim je zatracený a nemají příliš na výběr. Kulka doprostřed čela pro něho bude vykoupením. S tím nesouhlasí Rick, Jim je stále ještě živý a tak by se k němu měli chovat. Navíc nemusí být ještě vše ztraceno. Možná by mu dokázali pomoci v CDC. Centrum pro kontrolu chorob se přeci od počátku snaží najít nějaké řešení, měli by tedy uvážit možnost se tam rozjet. S tímto nápadem příliš nesouhlasí Shane, tábor sice již opravdu není bezpečný, avšak pokud mají začít hledat své cesty domů, mělo by to být spíše na nějaké vojenské základně. Ta je ale skoro dvě stě kilometrů daleko, tam se bez benzínu a zásob nemají šanci dostat. Je tedy nakonec rozhodnuto zkusit štěstí u budovy CDC. Celá kolona se vydává na dlouhou cestu. Tedy až na Moralese, který se s rodinou rozhodl zamířit k příbuzným.

Během cesty dochází k očekávanému, hadička u karavanu vypověděla službu a došlo k přehřátí. V tuto chvíli je na tom Jim již velice špatně a prosí Ricka o laskavost. Měli by ho tu nechat, má už jen velice málo času a ten nechce strávit kodrcáním k nejistému cíly. Celá skupinka se tedy se svým přítelem loučí. Je to jeho rozhodnutí a to by měli respektovat. K cíly své cesty doráží již bez Jima. Avšak co zde nacházejí, si nepředstavovali ani v té nejhorší noční můře. Všude kolem budovy se nachází stovky, jestli ne tisíce tlejících těl. A jak se zdá, CDC je nejspíše opuštěná. Nebože by přeci jen ještě někdo v zabarikádované budově vegetoval?

Comments are closed.