Živí mrtví 7.díl – Stodola (Pretty Much Dead Already)

Glennn se po dlouhém zvažování nakonec rozhodl o tajemství stodoly říci i ostatním. Zjištění, že celou dobu měly mrtváky přímo za zády nenechává nikoho chladným. V tuto chvíli vzniká jistá panika, vystavit je takovému nebezpečí je nepochopitelné zejména pro Shana. Ten by vše nejraději jednou provždy ukončil. Ale tím naráží na nepochopení Ricka. Oni tu jsou jen na návštěvě, tak by měli ctít pravidla svého hostitele. Hershel má zkrátka jiný pohled na věc, než oni. Pro něho to jsou lidé, nikoli jen tlející kusy masa. A pokud budou chtít zůstat na jeho farmě, zřejmě se s touto myšlenkou budou muset taktéž sžít.

Tábor je náhle rozdělen na dva nesmiřitelné názory. Jedni ctí právo hostitele, druzí zase ze strachu chodí hlídat stodolu. Ve všem tom zmatku se tak trochu zapomíná na Sofii. Jediný, kdo jí je ochotný nehledě na vlastní bezpečí hledat je Daryl. Ta holka mu hodně přirostla k srdci, a ač málem při poslední snaze jí najít zemřel, je ochotný se do nebezpečí pustit znovu. Co mu také zbývá jiného, když všichni ostatní mají stále něco jiného na práci. Dokonce i Rick místo domluveného hledání někam zmizel s Hershelem.

Napjatou atmosféru v táboře sleduje s nelibostí Dále. Je mu jasné, kam tohle všechno míří. Shane dříve nebo později odmítne uznávat nastolená pravidla. Má to v sobě, nebude váhat obětovat kohokoliv ze skupiny pro své vlastní přežití. Dale se tedy rozhoduje pro razantní krok, zajde do bažin uschovat zbraně, aby se k nim nikdo nemohl dostat. Avšak tento záměr mu příliš nevychází. Shane se k němu dostává dřív a posilněn zbraněmi hodlá učinit všemu definitivní tečku. Příliš tomu neprospívá ani dvojice nových mrtváků. Které Hershel s Rickem přivádí do stodoly. To je poslední kapka. Shane rozpoutává hromadnou popravu mrtváků, mezi nimiž se nečekaně vynořuje i Sofie.

Comments are closed.