Živí mrtví 8.díl – Nebraska (Nebraska)

Událost před stodolou se podepisuje na všech zúčastněných. Je to nadmíru těžké pro obě skupiny, všichni přišli o někoho blízkého. Ale na nějaké dlouhé truchlení není čas. Rozhodnutí je v této chvíli jasné, nejbližší se pohřbí, se zbytkem mrtváků se naloží jako pokaždé, spálí se. Ač byla smrt Sofie pro všechny velice těžká, nikdo nelituje. Již byla dávno mrtvá, střelit jí do hlavy bylo vysvobození. Jedinou otázkou je, zda právě nezaplatili až příliš vysokou cenu. Hershel žádá jejich okamžitý odjezd z farmy. Již není sebemenší důvod se zdržovat. Carl je v pořádku a našli i ztraceného člena svojí skupiny. Tohle zakončení Dale považuje za nejhorší možné, pokud budou následovat Shanea bude to dřív nebo později někoho stát život.

O to důležitější je nyní Rick. Je nutné, aby zůstal se skupinou a vedl jí tím správným směrem, avšak na Ricka čeká další záchranná mise. Po masakru před stodolou se někam vypařil Hershel. Vše nasvědčuje tomu, že se vrátil ke svému starému zvyku. Z největší pravděpodobností ho tedy naleznou v nedalekém baru, kde před lety trávil spousty času. Rick v doprovodu Glenna se vydává za ním, aby ho přivezli zpět na farmu. Jeho mladší dcera ho nyní potřebuje jako nikdy předtím. Poté, co se zhroutila v kuchyni, upadla do bezvědomí a nikdo netuší, co si počít. Zkrátka ona potřebuje nejen svého otce, ale zejména lékaře. Odjezd Ricka děsí zejména Lori, která žádá Daryla o pomoc. Má špatnou předtuchu a byla by ráda, kdyby pro něj zajel do města. Zlomený Daryl však nemá náladu na jakékoliv další zachraňování a tak se Lori vydává na cestu sama. A to se může stát osudovou chybou.

Mezitím ve městě nachází Rick Hershela přesně na očekávaném místě, popíjejícího v baru. Vidět Shana střílet do jednoho z mrtváků mu otevřelo oči. Konečně si je ochotný přiznat pravdu, nejedná se o nemoc, nýbrž konec. A najednou jakoby celý svět ztratil smysl. To je potom těžké se s tím nějak vyrovnat. Do toho se navíc do baru dostává dvojice mužů. Jak se zdá, příliš důvodů pro optimismus není. Míst, která měla být útočišti, projeli již nespočet a všude to bylo stejné. Mrtváci zamořili celý svět a v tuto chvíli je tím nejbezpečnějším místem Hershelova farma. A na tu by se rádi dostali i muži z další skupiny. To vyvolává dohady končící přestřelkou.

Comments are closed.