Živí mrtví 9.díl – Přestřelka (Triggerfinger)

Přestřelka v baru je jen pouhým začátkem tohoto nočního dobrodružství. Rick se nestačí pomalu ani vzpamatovat a již je na ulici opět čilí ruch. Přátele zastřelených mužů, se po nich shánějí a rozhodně nevypadají přístupně pro poklidnou rozmluvu. A tak se do noci ozývají další výstřely. Celá skupina mužů je obklíčila v baru. Jedinou možností je dostat se k autu a urychleně prchnout. A kdo jiný, by k němu měl doběhnout, než Glenn. Je z nich nejrychlejší, a pokud ho bude Hershel krýt mělo by to snad vyjít. Tedy za předpokladu hladkého průběhu. Glenn v okamžiku, kdy se mu kulka zavrtává vedle hlavy, zamrzá. Nebýt v tu chvíli okamžité reakce Hershela, mohlo vše dopadnout špatně. Takhle je jeden z útočníků zraněn a ostatní se raději stahují.

Svým soukromým peklem si prochází i Lori. Z vraku auta se po její nehodě stává uzavřená past. Lori se jen velice těžkopádně probírá z utrpěného šoku, čehož okamžitě využívá mrtvák. Jeho snahy se k ní dostat čelním sklem se pomalu začínají dařit, Lori musí bojovat o holý život. V tuto chvíli ani nedoufá, že by se jí mohlo dostat nějaké pomoci. Na silnici se však i přesto objevuje vůz Shanea. Ten neváhá lhát, aby dostal Lori na farmu, o Ricka a ostatní se postarají až ráno. Hezky všechno popořadě. Lori si náhle začíná uvědomovat slova Dalea. Shane je jiný, co se vrátil, tak se úplně změnil. V tuto chvíli by si nejraději zahrál výměnu manželek, bez ohledu na život svého kamaráda. O tomhle by si měla s Rickem promluvit. Shane se začíná stávat problémem. Nehodlá si nic připustit a žene se jenom za svým cílem, mít Lori jen pro sebe.

I Rick musí řešit vážné dilema. Střelba přilákala mrtváky, což jim sice na jedné straně pomohlo zahnat útočníky, ale na té druhé se musí rozhodnout, jak naloží se zraněným klukem. Jeho noha je vážně poraněná, sám rozhodně chodit nemůže a na nějaké zdlouhavé vyprošťování nemají čas. Nebylo by tedy lepší ho zde zanechat jeho osudu? I když v první chvíli to všichni považují za výtečný nápad, svědomí ani jednomu z nich nedá. Nemohou nikoho nechat zemřít, i když se je ještě před chvíli snažil zabít. Soucit, to je důvod, proč dochází k dalšímu střetu se Shanem. Tomu se vůbec nelíbí, že útočníka ošetřili a hodlají ho pustit. Pokud se nějak dostane ke svým, budou mít na krku válku. Rickova představa je v tomto naprosto odlišná, oni ho tam zanechali svému osudu, tak je více, než pravděpodobné, že ho ani nebudou hledat. Mohou si tedy dovolit bez nějakého rizika ho pustit.

Comments are closed.