Živí mrtví 1.díl – Staré dobré časy (Days Gone Bye)

Osud si s námi občas pořádně zahrává. Své by o tom mohl vyprávět i Rick Grimes. Ve chvíli, kdy se svým parťákem v poklidu pojídá oběd, by ho ani nenapadlo, že za několik málo okamžiků se připlete do zběsilé honičky končící pořádnou přestřelkou. Během ní schytává kulku do vesty. Štěstím bez sebe tedy prosí parťáka, aby o tomto incidentu nikdy neřekl jeho ženě. V ten okamžik se však s havarovaného vraku auta vyplazí třetí útočník, o němž neměli ani potuchu. Rick schytává další kulku a s vážným zraněním je odvezen do nemocnice. Nějakou dobu zde leží v kómatu, a jaké to na něho čeká překvapení, když se probouzí. Nikdo nikde, v nemocnici jakoby se zastavil čas. Spíše něco horšího. Všudypřítomný chaos, díry po kulkách a množství povalujících se těl vypovídá o nějaké katastrofě.

O nic lepší obraz se Rickovi nenaskytuje ani před budovou. Zmateně se prodírá desítkami mrtvých těl a touží po jediném, dostat se domů. Strach o rodinu je v tuto chvíli jediným jeho motorem. Avšak jeho dům zeje prázdnotou. Zmatený Rick si tedy sedá na obrubník před domem. V tuto chvíli zahlídne muže jdoucí jeho směrem. Avšak v ten samí okamžik se k němu zezadu plíží i chlapec. Místo přivítání se mu dostává pořádné rány a otec chlapce bez kompromisně střílí jdoucího muže do hlavy. Pro Ricka je to něco nepochopitelného. Proč se Morgan a jeho syn Dwayne chovají tak podivně? Netrvá dlouho a začíná se dostávat do obrazu. Zatímco ležel v kómatu, na svět se vřítila apokalypsa. Mrtví chodí po zemi a rozsévají další smrt.

Jedinou nadějí je najít bezpečné místo, jenž by se snad mělo nacházet v Atlantě. Tam dozajista mířila i jeho žena se synem. Všechno nasvědčuje tomu, že odjeli. A to samé hodlá udělat i Rick. Na policejní stanice se vyzbrojuje před touto nebezpečnou cestou. Morgan je rozhodnut ještě nějaký čas zůstat ve městě. Je tu něco, co ho zde drží. Jeho žena byla napadena nemrtvým a nyní bloumá ulicemi. Morgan by jí nejraději zbavil tohoto utrpení. Avšak prozatím mu schází odvaha. A dokud jí nenajde, musí zde zůstat. Vzhledem k tomu, co se nachází v Atlantě, je to možná nejlepší možné řešení. Na Ricka rozhodně nečeká nic pěkného. Celé město je zamořené nemrtvými a bude hodně velký zázrak, když se mu s obklíčení podaří vyváznout.

Comments are closed.