Živí mrtví 12.díl – To lepší v nás (Better Angels)

Daleova smrt zasahuje každého člena skupiny. Glenna pronásledují výčitky, že svého přítele nepodpořil. Nyní s odstupem to vidí naprosto jinak. Dale byl svědomím skupiny, uměl otevřeně vyjádřit svůj názor, což je vzácný dar. Avšak výčitky pronásledující Glenna se ani zdaleka nemohou vyrovnat těm Carla. Ten se užírá myšlenkou, že vše byla jeho vina. Kdyby zavčasu mrtváka v bažinách střelil do hlavy, mohl být Dale stále naživu. Carl se svým problémem jde za Shanem, jemuž se vůbec nezamlouvá jeho rozhodnutí již nikdy nevzít zbraň do ruky. V tomto bodě je s ním zajedno i Rick, v době, v níž žijí, je smrt každodenní realitou. A jedinou jejich možností na přežití je být krok napřed.

Noční tragédie přiměla Hershela k rozhodnutí dovolit návštěvníkům se přestěhovat do domu. Kolem něj je potřeba vybudovat obranný perimetr, jak se ukázalo, již zde není tak bezpečno. Do toho všeho je potřeba konečně rozhodnout o osudu zajatého Randalla. Pokud mají nějak uctít památku Dalea, je to jeho propuštěním. Rick je rozhodnut ho naložit do auta a s Darylem ho odvést pořádně daleko. K tomu však nakonec nemají příležitost. Shane má svoje vlastní záměry, v nichž Randall sehrává důležitou úlohu. Po dlouhém uvažování se ho rozhodl vyvést do lesa, kde z něho pod záminkou změny strany dostává informaci, kde se nachází jeho tábor. Poté mu chladnokrevně láme vaz.

Mezitím T-Dog odhaluje Randallovo zmizení, což ve všech vyvolává paniku. Zanedlouho se navíc z lesa potácí zkrvavený Shane s historkou, o Randallově útěku, při němž mu vzal pistoli. To je potřeba neprodleně řešit, Rick, Daryl, Glenn a Shane se vydávají po uprchlíkově stopě. Toulka nočním lesem však není nic bezpečného. O tom se záhy přesvědčuje Daryl s Glennem, kteří jsou napadeni dvojicí mrtváků. Jedním z nich je Randall a bližší ohledání jim ukazuje, že rozhodně nezemřel přirozenou smrtí. V tuto chvíli je rozhodnut realizovat druhou polovinu plánu i Shane. Ricka považuje za slabocha, pod jehož vedením by se celá skupina dostala akorát do záhuby. Vždyť nehodlá bojovat ani nyní, když na něho míří zbraní a není pochyb o tom, že z této výpravy se domů vrátí jen jeden z nich.

Comments are closed.