Živí mrtví 13.díl – U skomírajícího ohně (Beside the Dying Fire)

Pokud je nějaká zákonitost, jenž funguje s naprostou spolehlivostí, je to efekt motýlích křídel. Stačí, aby ve stovky kilometrů vzdáleném městě přeletěla helikoptéra a masy mrtváků se dávají do pohybu. Poté již postačí náhodný výstřel během šarvátky Ricka se Shanem, aby toto obří stádo namířilo přímo na farmu. Pohled na řítící se vlnu desítek či spíše stovek mrtváků vyvolává mrazení. Všem je jasné, že tohle je konec. Jedinou jejich nadějí je útěk, farmu nemají šanci ochránit. Jediné, co celou skupinu ještě drží na místě je Hershelova zarputilost bránit svůj domov. Ve všem tom zmatku navíc Lori zjišťuje, že její syn někam zmizel.

Carl se s Rickem snaží vyhnout největšímu náporu chodců, což není vůbec snadné. Jediným útočištěm se tak pro ně stává stodola. Rick neváhá s těžkým rozhodnutím, pokud mají mít alespoň teoretickou naději na záchranu, musí jí zapálit. Když nic jiného, snad to alespoň odláká pozornost mrtváků od domu. A přesně to samé napadá i obranou skupinku. Stodolu musel zapálit Rick nebo Carl za tímto účelem a nyní budou dozajista vzadu hledat cestu ven. Je potřeba jim pomoci. V tento okamžik si již všichni zřejmě uvědomují svou situaci. Snaha odrazit mrtváky je naprosto marná, jde jen o zbytečné mrhání náboji a riskování holého života. Je nevyhnutelné okamžitě odejít, farma je ztracená.

Celá skupina dostala těžkou ránu. Jsou roztroušení po celém kraji a každý má jinou představu o budoucnosti. Nejraději by prchli co nejdále, je však potřeba zjistit, komu se podařilo vyváznout. A jaké jiné místo by jim mělo sloužit jako záchytný bod, než dálnice, na níž zanechali nějaké ty zásoby potravin pro Sofii. Ač utrpěli velké ztráty, mají nedostatek potravin i munice, naděje žije dál. Dozajista jednoho dne najdou nějaké bezpečné místo, kde budou moci v klidu žít. Ale než se tak stane, budou muset ještě hodněkrát bojovat o holý život. Své by o tom mohla vyprávět Andrea, která se ve všem tom zmatku oddělila od skupiny a nyní sama, vyčerpaná a s posledními náboji prchá lesem před mrtváky. Bez pomoci nemá šanci.

Comments are closed.