Živí mrtví 10.díl – Víc než dál (18 Miles Out)

Jak bylo ujednáno, zajatec bude odvezen na opuštěné místo daleko od farmy, aby nikoho neohrožoval. Této příležitosti hodlá Rick využít i k promluvě se Shanem. Musí si jasně vytyčit pravidla a pokud je Shane nebude ochotný akceptovat zřejmě bude pro všechny nejlepší, když skupinu opustí. O tom jak prázdná slova to na té silnici byla, se ukazuje již na opuštěném letišti. Zde se rozhodli svého zajatce pustit na svobodu, jenže jak se ukazuje, on ví, kde farma je. Zná Maggie ze školy a je tedy pro všechny reálnou hrozbou. Bude potřeba udělat rázné rozhodnutí. Někdo musí zemřít a oni to rozhodně nebudou. Shane je odhodlán na místě zraněného kluka zastřelit. Oproti tomu Rick si hodlá vše v klidu promyslet. Ostrá výměna názorů je tedy na spadnutí.

Mezitím se v relativním bezpečí farmy odehrává malé osobní drama. Beth je po událostech před stodolou silně otřesená a krom toho, že odmítá jíst má hodně temné myšlenky. Ničí jí představa, že tohle je konec, že na ní nic dobrého již nečeká. Ráda by to skoncovala. To jí ale rozhodně Lori nehodlá dovolit a okamžitě, kdy jí to dochází, volá na pomoc její sestru. Maggie je po právu rozčílená, ale tohle nikam nepovede. Andrea si je až příliš vědoma, čím si Beth právě prochází. Obdobným obdobím si nedávno prošla sama, je tedy zřejmě tou nejpovolanější, co muže Beth přimět k rozumu. A není lepšího řešení, než jí dát vybrat. V okamžiku, kdy dostane příležitost vše skoncovat si nejlépe uvědomí cenu svého života. Stále je pro co žít, i když to na první pohled nemusí být patrné.

Boj o holý život se rozlítil i o třicet kilometrů dál. Rick se s Shanem pustili do sebe, přičemž se dá říci, že se doslova jedná o bratrovražedný souboj. Ten ukončuje až vyrojení několika mrtváků. Jak Shane, tak Rick se náhle musí starat o vlastní přežití. A to Ricka dostává do modelové situace. Má se zachovat dle rad svého přítele a myslet jen na své přežití nebo se pokusit o něco šíleného a dostat Shanea s pasti školního autobusu? V první chvíli se zdá volba jasná, Shane tohle vše zavinil, tak proč mít výčitky svědomí. Jenže pohled na dva zabité mrtváky v policejních uniformách mu připomíná staré časy. Ač se Shane dost změnil, stále je to jeho dobrý přítel a ti se neopouštějí.

Comments are closed.