Živí mrtví 3.díl – Krátké shledání (Tell It to the Frogs)

Famózní útěk trochu kalí jen okolnost kolem Merla Dixona. Nešťastnou náhodou zůstal připoutaný na střeše obchodního centra. Jeho zmizení nikdo zřejmě příliš litovat nebude a každému bude ukradené, že ho tam prostě nechali. Tedy až na Merlova bratra Daryla. Ten se dozajista bude o osud bratra zajímat, tak by neškodilo se domluvit, kdo mu to řekne. Mezitím na střeše přichází na Merla těžká krize. Uvědomuje si, v jak bezvýchodné situaci se nachází a hledá pomoc i u boha. V tom se ale za ním ozve lomoz. Nemrtvý se snaží dobýt přes uzavřené dveře. To přivádí Merlovu pozornost k vysypané tašce nářadí. Jestli tohle není znamení, tak nevím.

Zatímco se Merl snaží pomocí pásku dostat k pilce, výprava se šťastně vrací do základního tábora. Toto setkání je plné emocí. Rick nedoufal, že by zde mohl vidět svou ženu Lori a syna Carla. Večer se tak nese v uvolněném duchu vyprávění. Pro Ricka bylo hodně těžké se zmateně probrat s kómatu do apokalypsou postiženého světa. Nebýt Morgana, dozajista by nepřežil. A je to Morgan se synem, kdo mu stále leží v hlavě. Dohodli se na setkání v Atlantě, což jak již ví, nebyl příliš dobrý nápad. A rozhodně nehodlá nechat Morgana napochodovat do stejné pasti. Avšak jediný způsob, jak by ho mohl zavčasu varovat, je vysílačka. A ta skončila v tašce ležící společně s pořádným arzenálem na hlavní ulici.

A jedno i druhé by pro všechny mohlo být prospěšné. Do blízkosti tábora se poprvé přiblížil nemrtvý. Ve městě jim dochází potrava a začínají mířit i do této odlehlé horské krajiny. Navíc je tu stále Merl. Pokud žije, bylo by od nich nelidské ho nechat takhle umřít. Rick je odhodlán k návratu do Atlanty. Tam má pro bratra namířeno i Daryl, jimž společnost dělá ještě Glenn a T-Dog. Společnými silami se vrací na střechu obchoďáku, kde se jim naskytuje hrůzný pohled. Zkrvavená pouta jsou stále připoutána k trubce. U nich však leží jen pilka a Merlova ruka.

Comments are closed.