Živí mrtví 4.díl – Čerokézská růže (Cherokee Rose)

Nadešel čas si přiznat pravdu, Sofie se nejspíše na silnici již nevrátí. Partička zde tedy zanechává nějaké zásoby a vzkaz, pro případ, že by se snad přeci jen na výchozí místo dostlala. Každý den se někdo vrátí, aby to překontroloval, ale jako nová základna jim odedneška bude sloužit nedaleká farma. Mají pevný výchozí bod i topografické mapy. Nyní si mohou vše dokonale naplánovat. Rozdělí okolí do čtverců a začnou je systematicky pročesávat. Ale až od zítřka. Rick je po darování krve synovi příliš zesláblí a Shanův kotník také potřebuje chvíli klidu, pokud nechce dlouhodobější potíže. Do terénu tedy vyráží Daryl sám. Jeho pouť ho dovádí k opuštěnému stavení, v němž nalézá možné stopy živé bytosti. Ale pokud tu Sofie byla, je to již nějakou dobu a nyní může být kdekoliv. Avšak i tak přináší alespoň naději, Čerokézká růže budiž jejím symbolem.

Ač se snaží celá skupina nabrat nějaké síly, dvakrát velkého klidu si neužívají. Dále se s T-Dogem vydávají k nedaleké studně nabrat zásoby vody. Jenže místo životadárné tekutiny objevují špatné zprávy. Do studny spadl jeden z mrtváků a je potřeba se s ním vypořádat. Rána doprostřed čela by mohla mít za následek kontaminaci vody, teda pokud k ní již nedošlo. Je potřeba mrtváka vytáhnout živého. To ale nebude nic snadného, budou muset do studny někoho spustit. A k tomu je přímo ideální Glenn. Je mrštný a zároveň váží ze všech nejméně. Téměř šíleně geniální plán přesto končí nepříliš slavně. Když pomineme nebezpečí, do něhož se Glenn dostat, tak v konečném výsledku došlo k tomu nejhoršímu. Studna je dozajista kontaminovaná a je potřeba ji uzavřít.

Pohled do okolní krajiny nutí Ricka k zamyšlení. Není tohle místo tím, kde by chtěli zůstat? Místo, kde by mohl jeho syn vyrůstat v relativně poklidné atmosféře. Tam venku na ně čeká každodenní boj o život, do něhož se mu již příliš nechce pouštět. Žádá tedy o tuto možnost, zůstat i poté, co najdou Sofii a Carl bude schopen cesty. Domluva je v tomto bodě jasná, pokud budou dodržovat daná pravidla, tak se i o této možnosti bude moci uvažovat. Do té doby je potřeba doplnit zásoby antibiotik a obvazů. Glenn se vydává na další ze svých výprav, pro níž mu dává specifický úkol i Lori. Ráda by si ověřila své podezření, pověřuje k čemuž potřebuje těhotenský test.

Comments are closed.