Živí mrtví 6.díl – Tajemství (Secrets)

Glenn byl vždy upřímný a přímý člověk, udržet tajemství mu nikdy nešlo. Vždyť dokonce neumí ani blafovat při pokeru. Jak najednou má utajit hned dvě velká tajemství. O tom, že se s ním něco děje vůbec nepochybuje Dale. Ze svého pozorovatelského stanoviště až příliš dlouho sledoval dění kolem sebe, aby mu mohlo něco uniknout. Glenn je tedy rozhodnut se mu svěřit. Dalovi zkušenosti se mu hodí, on bude ze všech nejlépe vědět, jak si s danými informacemi počít. Na Dalovi je tedy si promluvit s Lori i Hershelem. Tomu se příliš nezamlouvá, že někdo zná jeho tajemství. V té stodole jsou jeho blízcí a on si odmítá třeba jen připustit myšlenku na jejich eliminaci. Oni jsou možná nakažení, ale stále lidé.

S touto ideou se rozhodně nedokáže smířit Glenn, zažil toho až příliš, aby ještě věřil v nějaký zázrak. Proto neváhá opětovně nasadit svůj krk a vyráží do lékárny, aby zajistil Lori další objednávku. Během hledání potřebných prášků dochází k napadení mrtvákem. Maggie je vyděšená k smrti, měla opravdu namále a dává to jasně najevo. Lori by si měla pořádně promyslet svůj záměr. Potratové pilulky opravdu za ten risk nestály. Stejný názor v tomto zastává i Glenn, ať se rozhodne jakkoliv, neměla by na to být sama. Rick by měl mít možnost se rozhodnout s ní. Pro Lori je to hodně těžké rozhodnutí. Přivést do tohoto světa dítě jí přijde jako naprostá šílenost. Vždyť jediné, co jim dává ještě trochu naděje, jsou vzpomínky na staré doby a ty by jejímu dítěti chyběli. Jak by potom dokázalo prožívat své zázraky života?

Darylovi nové informace ve spojení s topografickou mapou dávají jasnější představu, kde by se Sofie mohla nalézat. Kousek nad místem nálezu vede cesta, od níž mohl panenku odnést proud. A cesta vede do nedaleké osady. Několik obytných domků, skýtajících bezpečí. Na místo se po tréninku ve střelbě vydává Shane s Andreou. Velice záhy však zjišťují krutou pravdu, tohle místo má do bezpečného hodně daleko. Ba naopak je přímo promořené mrtváky. Andrea má tak možnost konečně překonat svůj problém se střelbou. Trefit se do cíle jí nedělá sebemenší problém, avšak jakmile je cíl v pohybu, moc jí to doposud nešlo. Smrtelné nebezpečí však dokáže být nejlepším učitelem.

Comments are closed.