Živí mrtví 6.díl – TS-19 (TS-19)

Otevření vstupních dveří do CDC se zdá jako zázrak. Konečně po dlouhé době si budou moci užít trochu pohodlí a pořádně se najíst. Dokonce tu teče i teplá voda, tomu se dá pomalu říkat ráj. To musí přiznat i Rick, ač se snaží ze všech sil motivovat ostatní, sám přestával věřit v lepší budoucnost. Byla by jen otázka času, kdy by svou ženu, syna a přátele viděl umírat. Nyní mají alespoň naději na trochu přijatelný život. To je víc, než si mohou přát, jak se totiž zdá, zbytek světa skončil. A řešení je v nedohlednu. V nalezení nějakého léku nevěří ani doktor Jenner.

Skupince se dostává značně unikátního pohledu do vnitřku lidského mozku. Synaptické spoje určují, kdo jsme a ve chvíli, kdy začínají kolabovat, umíráme. Jen kdyby to tak zůstalo, kdyby z naprosto neznámé příčiny nedošlo k znovuoživení části mozku. Po přeměně vykazuje aktivitu již jen mozkový kmen. Zůstávají jen základní schopnosti a touha po krvi obětí. I když se Jenner snažil ze všech sil, nedokázal odhalit tajemství prokletí mrtvých. Jediné, co je schopen říci s naprostou jistotou, že ať je to cokoliv, napadá to mozek jako meningokok. Vyvolá krvácení a kolaps mozku a dalších důležitých orgánů. Zda je to parazit, virus či plíseň naprosto netuší a čas neúprosně běží. Agregátorům dochází palivo a ve chvíli, kdy odpočet dorazí k nule, dojde k dekontaminaci.

Ničivá exploze zničí celou budovu CDC i se všemi nebezpečnými patogeny v ní uloženými. A to není budoucnost, jakou si Rick představoval. Moc dobře si uvědomuje, jak těžké to tam venku je, ale rozhodně to hodlá zkusit. Nechce se smířit s myšlenkou snadného odchodu ze světa. Hodlá mít svou možnost volby a to musí Jenner pochopit. On už se rozhodl, oni nikoliv. I kdyby měli jen několik málo dnů, hodlají je prožít naplno. Je potřeba urychleně najít cestu z budovy, což nebude nic snadného. CDC je již uzavřená a je konstruována jako pevnost. K proražení neprůstřelného skla budou potřebovat něco silnějšího, než je sekera. Ještěže si Rick ze své exkurze do tanku odnesl malý suvenýr.

Comments are closed.